صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران:

تداوم گازرسانی به سیستان و بلوچستان با بیش از 1100 کیلومتر خط لوله

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران ضمن تشریح وضعیت پروژه‌های صنعت گاز کشور اعلام کرد: پروژه‌های گازرسانی به استان سیستان و بلوچستان به طول 1117 کیلومتر در حال اجرا است.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان سیستان و بلوچستان، بهرام صلواتی در توضیح اجراي پروژه‌هاي گازرساني در سيستان و بلوچستان گفت: توسعه شبكه‌هاي گازرساني به صنايع كوچك و بزرگ و همچنين گازرساني به 30 شهر و روستا، نيروگاه‌هاي چابهار و كنارك، كارخانه‌هاي سيمان خاش و زابل از جمله تعهدات طرح هفتم و يازدهم سراسري است. به گفته صلواتی، در حال حاضر 1117 كيلومتر خط لوله در قالب 11 پروژه از جمله پروژه‌هاي زاهدان به زابل به طول 220 كيلومتر، ايرانشهر به چابهار حدود 300 كيلومتر و همچنين پروژه‌هاي خاش، ميرجاوه، سيب، سوران و سراوان در شرق استان در مجموع به طول 597  كيلومتر در حال اجرا است.

وی افزود: افزون بر پروژه‌هاي فوق، 656 كيلومتر پروژه نيز در مجاورت شهرهاي مذکور تعريف شده كه اكنون در فاز طراحي قرار دارند و با به ثمر رسيدن اين خطوط تكميلي، باقي‌مانده شهرها و صنايع استان نيز از نعمت گاز بهره‌مند خواهند شد.

اجرای همزمان 8 پروژه تأسیسات تقویت فشار خطوط گاز در سال 99

صلواتی همچنین درباره پروژه انتقال حجم بالاي توليدات گاز عسلويه گفت: علاوه بر خطوط لوله باید ايستگاه‌هاي تقويت فشار متعددي در فواصل معين احداث تا بستر لازم براي توزيع انرژي پاك و ارسال آن به مبادي مصرف مهيا شود.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران خاطرنشان کرد: طرح تاسيسات تقويت فشار گاز در شركت مهندسي و توسعه گاز ايران در سال 98 روزهاي پركاري را سپري كرد و كوشيد با اتمام موفق مراحل طراحي، انتخاب پيمانكار و تحصيل اراضي، زمينه لازم براي ورود 8 ايستگاه به فاز اجرا را فراهم كند. پروژه‌هاي نورآباد، دوراهان، پل كله، خورموج، برازجان، خيرگو، ارسنجان و آرادان 8 پروژه‌اي هستند كه در سال 99 وارد مرحله خريد تجهیزات و کالا و اجرا مي شوند و به اين ترتيب ركورد بي‌نظيري در اجراي همزمان چندين پروژه را در صنعت گاز شاهد هستیم.  

قطعه اول پروژه خط لوله بیدبلند-اهواز آماده تزریق گاز شد

صلواتی همچنین از تکمیل قطعه اول خط لوله بیدبلند-اهواز تا انشعاب ماهشهر خبر داد و گفت: این خط آماده تزریق گاز است.

وی درباره وضعیت خط انتقال گاز نهم سراسری نیز گفت: خط نهم از این قابلیت برخوردار است که روزانه 110 میلیون مترمکعب گاز را انتقال دهد.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران تصریح کرد: در حال حاضر، قطعه اول بيدبلند - اهواز به طول 100 كيلومتر در حال اجرا است كه 31 كيلومتر ابتدايي آن تا انشعاب ماهشهر به اتمام رسيده و آماده تزريق گاز است.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/02/29 - ٠٧:٤١
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1342

خروج
تصاویر منتخب